Ogłoszenia

 Adres i Numer Rachunku Bankowego Parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze,

 

 ul. Majora Hubala 20, 26-400 Przysucha :

 

 Bank PEKAO SA O/Przysucha 10 1240 5729 1111 0000 5055 3992 


  1. Dziękujemy sprzątającym z  Janowa i Drutarni Prosimy o sprzątanie kościoła w piątek wieczorem mieszkańców z Gwarka. Dziękujemy za jedną ofiarę inwestycyjną na kościół.
  2. Polecamy GN.w którym przeczytamy o Ojcu Pio z Pietraleciny.
  3. Na stoliku jest szkatuła do której można wrzucać ofiary na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu
  4. Można zgłaszać chorych do spowiedzi przedświątecznej do których jutro po południu się udamy.
  5. Jutro św. Józefa-msze  o godz.9 i 17. Dla dzieci nabożeństwo pokutne o 10. Spowiedź od 9 do 12 i od 15 do 17. Przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu. Prosimy o mobilizację na jutrzejszą spowiedź bo w kolejnych dniach będzie to utrudnione z powodu spowiedzi w dekanacie.
  6. We wtorek i środę dla dzieci nabożeństwo o godz.10 i 10.45 msza święta. Dla dorosłych kazania rekolekcyjne w poniedziałek  i wtorek o 17.
  7. W przyszłą niedziele prosimy przynieść paczki świąteczne dla dzieci.
  8. W przyszłą niedzielę msze św. z poświeceniem palm będą rozpoczynać się przed kościołem.
Ostatnio informowaliśmy o planach malowania kościoła w czerwcu. Wydaje się, że będzie to dobra okazja do poprawienia wentylacji oraz urządzenia na nowo ściany czołowej czyli ołtarza. Obrazy zostaną ujęte w kształt krzyża, podświetlonego, ściana wokół tego krzyża będzie wysunięta do przodu. Odpowiednie kolory wyeksponują znak zbawienia w którym Jezusa Miłosiernego adorują nasi święci patroni: Faustyna i Maksymiliana. Wiąże się to z dodatkowymi pracami i kosztami ale chyba warto wykorzystać malowanie całego kościoła aby bardziej upiększyć i ulepszyć naszą świątynię. Projekt ołtarza znajdziemy  w gablocie. Jeszcze raz przypominam, że msze św. w dni powszednie w czerwcu, oczywiście poza sobotnimi ślubami będą przesunięte na godz.7 rano.